2 Araştırmacı, 6 Metaverse Coin Belirledi: Temmuz’da İzleyin!

Kripto para piyasası toparlanmaya devam ederken, metaverse coin projeleri uzun vade için önemli fırsatlar sunuyor. Bu yazıda, metaverse gözlemcileri Kyle Portman ve Paul Brabus’un Temmuz için belirlediği 6 metaverse projesine bakalım.

Kyle Portman’ın listesinden Temmuz’da izlemek için 3 metaverse coin

Star Atlas (ATLAS)

Uzay temalı metaverse oyunu olan Star Atlas, Eylül 2021’de piyasa sürüldü. Proje, kullanıcıların açık dünya evrenini keşfetmelerini sağlayan uzay temalı bir metaverse’e sahip.

Star Atlas, daha verimli ve hızlı bir oyun için Solana tabanını kullanmaktadır. Oyun uzay keşfi, siyasi hakimiyet ve bölgesel fetih etrafında dönüyor. Ancak proje henüz hazırlık aşamasında. Kullanıcılar şu anda sadece Star Atlas’ın NFT marketi üzerinden NFT işlemleri yapıyor. Star Atlas’ın arkasındaki ekip, topluluğun merakla beklediği bir metaverse oyunu geliştiriyor. Buna ek olarak, The Sandbox ile olan ortaklığı, cross chain metaverse birlikte çalışabilirliğini sağlamak için farklı Blockchain’leri arasında benzersiz bir entegrasyon sağlayarak platformun muazzam uzun vadeli potansiyeline işaret ediyor.

ATLAS şu anda Kraken, Raydium, Gate.io, LBank, FTX, Paribu, MEXC vb borsalarda işlemlere açık.

Highstreet (HIGH)

Sıradaki metaverse coin olan Highstreet, özellikle DeFi ve NFT’ler gibi en son kripto trendlerini içeren, topluluk odaklı metaverse projesidir. Highstreet, Star Atlas’ın Solana tabanlı entegrasyonuna kıyasla bir BNB Chain projesi.

Highstreet ayrıca kullanıcıların stake etmelerini ve fiziksel ürünler talep etmelerini sağlayan NFT koleksiyonuna sahiptir. kullanıcıların Solaryum kıtasında sanal gayrimenkul satın almalarını sağlayan bir IHO da içeriyor. IHO, Türkçeye “İlk Ev Teklifi” olarak çevrilmektedir. Tıpkı Star Atlas’da olduğu gibi Highstreet’de çift token’li bir ekosisteme sahip. Projenin ekosistemi HIGH ve STREET token’lerin oluşmaktadır. LBank, Binance, MEXC, PancakeSwap, vb. üzerinden HIGH satın alabilirsiniz.

Victoria VR (VR)

Victoria Virtual Revolution (VR), Unreal Engine 4 kullanarak son derece gerçekçi bir metaverse inşa etmek istiyor.

Victoria’nın sanal dünyası, insanların sosyalleştiği RPG özellikli bir deneyim sunmaktadır. Proje hala geliştirme aşamasında. Ancak ekip alfasını Mayıs ayında ilk testleri aşamasını uygulamaya başladı. Victoria VR, ayrıca kullanıcıların ödüller için VR token stake etmelerini sağlayan bir finans panosu sağlar.

Stake havuzlarına katılmak için belirli miktarda VR token sahibi olmanız gerekir. VR token şu anda aşağıdaki borsalarda işlemelere açık.

  • KuCoin, Huobi Global, Gate.io, Uniswap, Phemex, BitWell, LATOKEN, Orion Protocol ETH

Paul Brabus: Bloktopia, UFO Gaming, Starlink

Bloktopia (BLOK)

Sıradaki metaverse coin, Unreal Engine 5 ile inşa edilen Polygon tabanlı Bloktopia. Oyun konusunu Bitcoin’in 21 milyon olan sınırlı arzına ithaf ediyor.

Bloktopia’nın metaverse’i hala erken aşamalarında ve platform geliştirme aşamasında. Ancak, proje için NFT arazi satışları açık. Kullanıcılar şu anda Bloktopia’nın metaverse’inde arsa ticareti yapabiliyor. Bloktopia’daki gayrimenkuller REBLOK NFT’lerinden oluşmaktadır. Bu arada, kullanıcılar bir arsa satın alarak her yıl satın alma fiyatının %10’u kadar garantili bir kira geliri elde ederler. Bu kira geliri projenin ömrü boyunca garantilidir.

Bloktopia’da sanal araziler için para harcamak istemiyorsanız yatırım için doğrudan BLOK token satın alabilirsiniz. 26 milyon dolarlık mevcut piyasa değeri ile BLOK, oldukça düşük değerdedir. Bununla birlikte analiste göre muazzam uzun vadeli bir potansiyele sahip. BLOK şu anda aşağıdaki kripto para borsalarında işlem görüyor.

  • KuCoin, Gate.io, Phemex, CoinEx, QuickSwap, Uniswap, OKX, Bitrue, LATOKEN, Hotbit, ZT, OpenOcean

UFO Gaming (UFO)

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen UFO Gaming (UFO), projeyi destekleyen sağlam bir topluluğa sahip en yüksek puanlı metaverse coin projelerinden biridir. Resmi web sitesine göre platformun misyonu:

Oyun ve Blockchain arasındaki boşluğu kapatarak oyunculara oynarken kazanma yeteneği kazandırıyor.

UFO Gaming, “Dark Metaverse” olarak adlandırılan benzersiz uzay temalı metaverse inşa ediyor. Projenin sanal dünyası, bir oyna-kazan oyununa ve onu yöneten DAO’ya sahip birkaç gezegenden oluşacak. UFO Gaming için ilk oyun, kullanıcıların canavarlarla ve diğer oyuncularla savaşmasına, ödüller kazanmasına ve görevleri tamamlamasına olanak tanıyan strateji tabanlı bir RPG oyunu olan Super Galactic’tir. UFO Gaming ekibi, Super Galactic PVP’nin 13 Temmuz’da resmi olarak yayına gireceğini ve oyuncuların savaş alanında birbirleriyle savaşmalarını ve ödülleri talep etmelerini sağladığını duyurdu. Aşağıdaki kripto para borsalarından UFO satın alabilirsiniz.

  • Gate.io, KuCoin, Uniswap (V2), LBank, MEXC, ShibaSwap, BKEX, LATOKEN, Hoo, Hotbit, Decoin

Starlink (STARL)

Haziran 2021’de piyasaya sürülen Starlink (STARL), Bloktopia gibi Epic Games’in Unreal Engine 5’i ile Metaverse’ini inşa eden, değeri oldukça düşük bir başka Metaverse kripto projesidir. Elon Musk’ın uydu internet şirketi ile karıştırılmaması gereken Starlink (STARL), oyunculara karakterlerini büyütürken ve uzay gemilerinde heyecan verici savaşlara katılırken ödüller kazanma fırsatı sunan, uzay temalı 3D RPG özellikli, oyna-kazan metaverse projesidir.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, oyun kısa bir süre önce Beta aşamasına geçti. Starlink ayrıca OpenSea’de STARL’in yeni “Sanatçı Profili Serisi”nin ilk cildi olan Starlink PixelNauts başlıklı bir NFT koleksiyonuna sahiptir. Kullanıcılar, projenin metaverse’inde profil resmi olarak kullanmak üzere benzersiz, NFT’ler üretebilirler. Ayrıca bir PixelNaut NFT, StarLink Metaverse’nin sınırlı özelliklerine erişim sağlar.

Kripto para ayı piyasasına rağmen, StarLink PixelNaut NFT’ler işlem hacminde önemli bir artış gördü. Geçen haftadan bu yana fiyatını ikiye katladı. Bu da projenın uzun vadeli potansiyellerini gösteriyor. STARL tokeni aşağıdaki kripto para borsalarından sayın alabilrsiniz.

  • Uniswap, Gate.io, LBank, OKX, MEXC, ShibaSwap, BKEX, LATOKEN, Hoo, Bitget, HitBTC

Related Posts

Robinhood’dan Büyük Duyuru: Bu 2 Altcoin Listeleniyor!

Piyasa değerine göre ilk 30 arasında yer alan 2 popüler altcoin Robinhood’da listelendi. Geçtiğimiz saatlerde yapılan duyurunun ardından fiyatlar …

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, toplumsal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, turizm …

EPDK 13 şirkete lisans verdi

EPDK’nin bahse ait ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna nazaran, elektrik piyasasında 2 şirkete üretim lisansı, 4 şirkete …

SHIB 3 Sıcak Gelişmeyi Duyurdu! “Bu Seviyeler Kırılabilir”

Shiba Inu (SHIB), küresel benimsenmesini hızlandıracak 3 önemli ortaklığı duyurdu. Bu esnada SHIB fiyatı %39’luk bir patlamanın eşinde konsolide …

Dünya Kupası’nın iletişimini Mikrolink sağlayacak

2022 FIFA Dünya Kupası için geri sayım başladı. 4 yılda bir düzenlenen ve genel olarak yaz aylarında oynanan turnuva, bu yıl ilk kez 21 Kasım’da …

Borsanın rekorlara devam etmesi bekleniyor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, hazirandaki yüzde 5,6’lık düşüşünün akabinde geçen ay yüzde 7,8 kıymet kazanırken, global çapta devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.