Dev Borsa, Bu 4 Altcoin İçin Delist Kararı Aldı!

Kripto para borsası eToro, en son altcoin düzenlemelerine yönelik adım atan en son platform oldu. eToro, birkaç kripto için delist kararı verdiklerini açıkladı. İşte detaylar…

eToro, bazı altcoin projelerini delist ediyor

Popüler aracı kurum eToro, “hızla gelişen düzenleyici ortama” yanıt olarak, ABD müşterilerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yeni menkul kıymetler olarak sınıflandırılan dört kripto para birimi tokeninin alım satımını durduracağını açıkladı. Bu hareket, dört tokenin çeşitli kapasitelerde bahsedildiği büyük kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e karşı açılan son SEC davalarını takip ediyor.

eToro’nun kararından etkilenen kripto para birimleri Algorand (ALGO), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC) ve Dash (DASH). 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü, ABD müşterileri artık eToro platformunda bu tokenlerde yeni pozisyon açamayacaklar. Ancak, mevcut sahipler pozisyonlarını satmaya devam edebilecekler. eToro, sunduğu kripto varlıklarını düzenleyici değişiklikler ışığında gözden geçirme taahhüdünü vurguladı. Aracı kurum, kullanıcıları için hisse senetleri, ETF’ler ve opsiyonları içeren çeşitlendirilmiş bir varlık sınıfı yelpazesine erişim sağlamanın önemini kabul etti. Ardından söz konusu dört token için desteği kesti.

Ancak, eToro müşterilerine kripto varlıklarının destekçisi olmaya devam ettiğini ve sektörün geleceğini şekillendirmek ve sıradan yatırımcılar için erişimi savunmak için dünya çapındaki düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmayı planladığını garanti etti. Bu değişikliklerin yalnızca eToro’nun ABD’deki müşterileri için geçerli olduğu unutulmamalıdır. ABD müşterileri için Cardano (ADA) desteğini kaldırma kararı Aralık 2021’de “işle ilgili hususlar” nedeniyle alınmıştı.

Robinhood da delist etmişti

eToro’nun hamlesi, bir başka popüler ticaret platformu olan Robinhood’un ADA, MATIC ve Solana’yı (SOL) platformundan kaldırmasının ardından geldi. SEC, bu tokenlerin her birinin bir menkul kıymet olarak sınıflandırma kriterlerini karşıladığını kabul etti. Binance.US de muhtemelen düzenleyici baskıların bir sonucu olarak geçen hafta ATOM/BTC ve MANA/BTC dahil olmak üzere birkaç işlem çiftini durdurdu.

Buna karşılık Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde şirketinin SEC’in açtığı davada menkul kıymet olarak adlandırdığı tokenların hiçbirini listeden çıkarmayı planlamadığını belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi davada adı geçen tokenler arasında SOL, ADA, MATIC, FIL, SAND, AXS, CHZ, FLOW, ICP, NEAR, VGX, DASH ve NEXO yer alıyor.

eToro ve diğer platformlar tarafından alınan önlemler, SEC gibi düzenleyici kurumlar tarafından kripto para birimi endüstrisinin artan incelemesini ve düzenlemesini yansıtmaktadır. Düzenleyiciler bu gelişen manzarada gezinmeye devam ederken, bu gelişmelerin ABD pazarındaki çeşitli kripto para birimlerinin kullanılabilirliğini ve ticaretini nasıl etkileyeceği görülmeye devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*