İBB, ucuz yemek için kent lokantaları açıyor

İBB, ağır ekonomik şartlarla baş etmeye çalışan, başta öğrenciler ve dar gelirli çalışanlar olmak üzere İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemeğe ulaşması için kent lokantaları açıyor. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan kent lokantalarının birincisi Çapa’da hizmete girecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan kent lokantaları, dar gelirli İstanbulluların bilhassa öğrenci ve işçilerin günlük yemek masrafına dayanak olmak için hizmetlerine başlıyor.

Halka sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı öğünlerle sunacak birinci kent lokantası, 17 Haziran’da Çapa’da İBB Lideri Ekrem İmamoğlu tarafından açılacak.

ÇALIŞANLARIN TAMAMI KADIN

Kadın istihdamı konusunda tarihinde birincileri yaşayan İBB,  Çapa Kent Lokantası’nda bayan işçi istihdam edecek. 10 kişilik takımının tamamı bayanlardan oluşacak. Dar gelirlinin günlük yemek masrafını hafifleten proje, birebir vakitte bayanlara da iş imkanı sunacak.

DÖRT ÇEŞİT YEMEK

İBB Lojistik Dayanak Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, tecrübeli aşçılarca ihtimamla hazırlanan dört çeşit yemek her gün kent lokantalarında İstanbul halkına sunulacak.  Dileyen herkes, tabldot metodu servis edilecek öğünleri uygun fiyatlarla alabilecek. 12.00-20.00 ortası hizmete verecek Çapa Kent Lokantası’nda günde 500 kişi yemek yiyebilecek.

SAYILARI KISA VAKİTTE ÇOĞALACAK

Kent Lokantası’nın ikincisi Bağcılar’da açılacak. Açılışa hazır hale gelen Bağcılar Kent Lokantası, kısa bir müddet sonra Bağcılar Meydanı’nda hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen süreçte kentin farklı noktalarında açılacak Kent Lokantaları, İBB teminatıyla uygun fiyatlı yemekleri İstanbullularla buluşturacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.