İsmail Saymaz: FETÖ’nün sanayicisi AKP’ye il başkanı yapıldı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, 2015 yılına kadar FETÖ’nün İzmir’deki mütevellisinde yer alan bir iş insanı olduğunu belirttiği Saygılı Rulman Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı’nın AKP İzmir İl Başkanlığı’na getirildiğini yazdı.

Saymaz, FETÖ’nün kasası olmakla suçlanan muhasebeci Ömer Kaya’nın 24 Temmuz 2015’te gözaltına alındığında evinde bulunan dokümanlarda Saygılı’nın da adının olduğuna dikkati çekti. Soruşturma kapsamında Saygılı’nın gözaltına alındığını ve 18 Aralık 2015’te 39 sayfa ifade verip, itiraflarda bulunduğunu belirten Saymaz, Saygılı’nın 3-7 Ocak 2013’te üç kişiyle birlikte ABD’ye giderek Fetullah Gülen’i ziyaret ettiklerini itiraf ettiğine işaret etti.

Saygılı hakkında takipsizlik verildiğini ifade eden Saymaz, “AK Parti ile olan bağı ve belki de serveti kurtulmasını sağladı. Bırakıldıktan sonra, 2016’da İzmir’de adına bir cami ve külliyenin temelini attı. Camiyi 2019’da Erdoğan açtı. Saygılı, aynı yıl MÜSİAD Şube Başkanı oldu. Geçen hafta da bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti İzmir İl Başkanlığına atandı” diye yazdı.

Saymaz, görüşünü ifade etti.

Yazının tamamını okumak için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir