İşte o saldırgan

Türkiye’nin BM Daimi Teslimciliği ve New York Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Türkevi binasına saldıran şüphelinin görüntüleri yayınlandı. New York Polis Departmanı (NYPD) tarafından dağıtılan görüntülerde, elinde demir çubuk olan bir kişinin metro istasyonundan çıkışı kameralara yansıyor. NYPD bu paylaşımında, saldırganı görenlerin ihbar hattını aramasını istedi.

DEMİR LEVYEYLE CAMLARI KIRDI

Dün meydana gelen saldırıda, binada maddi hasar meydana gelmişti. Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, olayın yerel saatle 03.14’te gerçekleştiğini, kimliği bilinmeyen bir kişinin Türkevi’nin 46. Sokak üzerinde bulunan cephesine yaklaşarak elinde bulunan demir levyeyle Türkevi’nin Konsolosluk giriş kapıları ve camlarına vurma suretiyle zarar verdiğini kaydetti.

Söz konusu saldırı sonucu Konsolosluk kapısının iki camı ile 10 adet cephe camı olmak üzere toplam 12 camın hasar gördüğünü aktaran Özgür, “Olay anında New York Polis Teşkilatına anında haber verilmiş ve polis ekibinin olay mahalline gelmesi sağlanmıştır. Kimliği belirsiz fail, saldırıda kullandığı demir levyeyi arkasında bırakarak uzaklaşmıştır. Failin belirlenerek yakalanmasının beklendiğini yerel makamlara aktardık. ” ifadelerini kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir