Jinwook Kim’i öldüren sanığın cezasını Yargıtay onadı

Diyarbakır’da gaspa uğrayan ve bıçaklanarak öldürülen Güney Koreli Jinwook Kim cinayetinin katil zanlısı S.D.’ye verilen 24 yıl mahpus cezasını Yargıtay oy birliğiyle onadı.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde bir sokak ortasında iki yıl evvel 8 yerinden bıçaklanarak öldürülen Güney Kore vatandaşı Jinwook Kim’i öldürdüğü için 24 yıl mahpusla cezalandırılan katil zanlısı S.D.’ye (16) verilen mahkumiyet kararı Yargıtay 1. Ceza Dairesince incelendi.

Cezayı az bularak kararı temyiz eden Jinwook Kim’in eşi Jung In Jang dilekçesinde, “Eşimle evliliğimizden 5 yaşında bir oğlumuz vardı. Öldürüldüğünde 9 aylık hamileydim. Eşim Harran Üniversitesinde Sosyoloji eğitimi gördüğü için 3,5 yıl evvel Şanlıurfa’ya yerleştik. Eşim 1. sınıftan sonra kaydını dondurdu. Ticaret yapmaya karar verdi.

Şanlıurfa’nın biberini Güney Kore’ye götürmek için araştırmalar yapıyordu. Şanlıurfa’da kiralar yüksek olunca Diyarbakır’a yerleştik. Eşim pul biber getirip Koreli vatandaşların kendi ortasında kullanmış oldukları toplumsal medya hesabı üzerinden Türkiye’de yaşayan Güney Koreli vatandaşlara satıyordu.

Olay günü polisler meskene geldiğinde eşimin hastanede olduğunu söyledi. Benim de gebe olduğumu görünce o halde hastaneye gitmeme müsaade vermediler. Kimseye ziyanımız yoktu, eşimi öldüren katilden şikâyetçiyim” dedi.

 “HİÇ TANIMADIĞI BİRİNİ GASP ETMEK İÇİN ÖLDÜRDÜ”

Yargıtay, ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılan lakin cürüm tarihinde 16 yaşında olduğu için 24 yıl mahpusla cezalandırılan sanığın cezasında yasa gereği yapılması gereken indirim haricinde hiçbir indirim uygulamadığından kararda tarz ve yasaya muhalif bir isabetsizlik görülmediğini vurguladı.

Sanığın birbiriyle çelişen sözlerine prestij edilmediğini belirten Yargıtay, geceleyin yağma hatasını işlemek için tasarlayarak Jinwook’u gizlenip sokak ortasında beklediğini ve gelince telefonunu gasp etmek için bıçakla tehdit ettiğini ve alamayacağını anlayınca tekraren bıçaklayıp öldürdüğünün altını çizdi.

Sanığın hiç tanımadığı birini eşyasını yağmalamak için canavarca hisle eziyet çektirerek birden fazla kere bıçaklayarak öldürdüğü için cezasında taktiri hiçbir indirim uygulanamayacağını tabir etti.

 RAPOR SAVUNMASINI YALANLADI YÜZÜNDE DARP YOK

Yargıtay, sanığın yol kesip maktulü tehdit ederek geçişini engellediğini, hedefinin cep telefonunu gasp etmek olduğunu, bunu başaramadığı için Jinwook’u bıçaklayarak emeline ulaşmaya çalıştığını belirtti.

Sanığın, “Yüzüme yumruk attı, kendimi savunmak için bıçakladım” savunmasına prestij edilemeyeceğini, yakalandıktan çabucak sonra gerek yüzünde, gerekse bedeninde rastgele bir darp izine rastlanmadığı, bu nedenle sanığın yalnızca telefonu gasp etmek için Jinwook’u öldürdüğü kanaatine varıldığı kaydedildi.

Sanığın evvel ağırlaştırılmış müebbet, akabinde yaş küçüklüğü nedeniyle 24 yıl mahpusla cezalandırılmasının dışında hakkında hiçbir taktiri indirim uygulanmasına yer olmadığı biçiminde verilen mahallî mahkeme kararının yasaya uygun olduğundan kararın oy birliğiyle onanmasına karar verdi.

Related Posts

‘Korona salgını henüz bitmedi’

Aralık 2019’da dünyanın gündemine bomba gibi düşen COVID-19 pandemisi, aşılama ve kısıtlama tedbirleriyle birlikte düşüşteydi. Pandeminin Dünya …

Meteorolojiden 12 vilayet için uyarı! Kuvvetli geliyor

Yurdun kuzey ve iç kısımlarının kesimli ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kısımları, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç bölümleri, Orta ve Doğu …

Trabzonspor, Trezeguet transferini bitirdi

Gelecek dönem hem ligde hem de Avrupa’da başarılı olmak için transferlerle takımını güçlendiren son şampiyon Trabzonspor, 5. imzayı Trezeguet’ye …

‘Maskeye devam edilmeli’

MERT İNAN/İstanbul – Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının tespit edildiği 11 Mart 2020’den bu yana görülen toplam vaka sayısı 15 milyon 123 bin 331 …

Aile tabiplerinden 2 günlük iş bırakma hareketi

Birçok aile tabibi, farklı kentlerden gelerek Ankara Kent Hastanesi önünde bir ortaya geldi. DHA’nın haberine nazaran; küme ismine Aile …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ve Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’nın başşehri Madrid’de NATO Devlet ve Hükümet Liderleri Zirvesi’nin ikinci gününde gerçekleştirilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.