Konseri iptal edilen Melek Mosso’ya Burdur Belediyesi’nden davet

Burdur Belediye Lideri Orkun Ercengiz, konseri iptal edilen sanatçı Melek Mosso’yu Burdur’a davet etti. Ercengiz, “Demokrat bir kentte gençlerle buluşmaya ne dersiniz?” dedi.

Burdur Belediye Lideri Orkun Ercengiz, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Isparta Milletlerarası Gül Şenliği kapsamında vereceği konseri iptal edilen Melek Mosso’yu Burdur’a davet etti.

“İNANILMAZ BİR TALEP ALIYORUM”

Ercengiz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“Sanatçının fikirlerini tabir etmesinden daha doğal bir şey olamaz. Sesini ve sanatını beğendiğim Melek Mosso’yu Burdurumuza davet ediyorum. En kısa vakitte sizi bölge halkımızla buluşturmam için inanılmaz bir talep alıyorum. Demokrat bir kentte gençlerle buluşmaya ne dersiniz?”

NE OLMUŞTU?

Melek Mosso’nun Isparta Memleketler arası Gül Fesvitali kapsamında 3 Haziran’da vereceği konseri belediye tarafından iptal edildi.

Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi dün ortak açıklama yayımlayarak, AKP’li Isparta Belediyesi’nin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediğini söyleyerek Melek Mosso’yu gaye göstermişti.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.