Şenol Güneş: Bu mantık dışı, hukuk dışı bir lig

Süper Lig’in 35. haftasında deplasmanda Adana Demirspor’u 4-1 yenen Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, “Tamamına bakarsak maçta hak ettiğimiz bir galibiyeti aldığımızı düşünüyorum.” dedi.

Güneş, Yeni Adana Stadı’ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında hem takımını hem de ligi değerlendirdi.

Rakiplerinin motivasyonlarının güzel olduğunu ifade eden Güneş, özetle şunları söyledi:

– Biz de oyuna düşündüğümüzün altında başladık, yavaş başladık. Uyurgezer gibiydik. Yediğimiz gol zaten ilk yarının hepsini anlatıyor. Taçta bile oyuna dönmeyen bir takım olarak söylenecek bir şey bulamıyorum. Ama tamamına bakarsak maçta hak ettiğimiz bir galibiyeti aldığımızı düşünüyorum. Oyuncuları tebrik ediyorum.

-(Geriye düştüğünüz son 5 maçı kazandınız. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu üzerine gülerek) Soracağım oyunculara ‘Niye böyle yapıyorsunuz?’ diye. Bir daha yapmasınlar.

Bir Trabzon maçı 0-0 bitti. ‘Keşke gol yeseydik.’ diyoruz o zaman. Bazen böyle oluyor ama dediğiniz doğru. Biz başında da kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Gol yedikten sonra da… Önemli olan bu. Hırslı, kazanma ruhu olan ama aynı zamanda aklını iyi kullanan takım olmak gerekirken oyun başlarında konsantrasyon, motivasyon etkisi olabilir. Hep söylüyorum yeni yeni takım olmaya başladık.

-(“Ligin kaderini etkileyen masabaşı kararı var. Ligden düşecek takım sayısı azaltıldığı için ligin kaderi de etkileniyor. Beşiktaş’ın iki maçı kaldı. İkinci devredeki performansınızı ve bu kararları nasıl değerlendirirsiniz?” sorusu üzerine) Masabaşı kararlara girmek istemiyorum.

Bizim aldığımız puanların iyi olması, takımın iyi olmasıyla orantılı. Oyuncuların iyi olmasıyla orantılı. Ama dediğinize de yüzde 100 katılıyorum. Yani bu ligin sonuçları ne olursa olsun mantık dışı, hukuk dışı bir lig. Yani bunu suçlamak için söylemiyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir