Sert çıktı: Galatasaray’ın şampiyonluğu kolay değil! Belgeleri açıklayamıyorsan sus

“Futbolun evrensel kuralları var. Bu kurallar her takıma eşit uygulanır. Tabii ki hakem hatalar yapacak. Dünyanın her tarafında da yapıyorlar. Ama bunlar masum hatalar mı, değil mi, maalesef çözemiyoruz. Çözemeyince de işin içinden çıkamıyoruz.  MHK Başkanı açıklama yapıyor. “Konyaspor maçında Dubois’e yapılan kırmızı kart” diyor. “Adana Demir karşılaşmasında Mertens’e yapılan da kırmızı kart” diyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Peki hata yapan hakeme ne ceza veriyorsunuz? Konya’daki hatasından sonra Zorbay Küçük her hafta maça veriliyor.

Benim anlamadığım bu hatalardan dolayı takımlar puan kaybedince bunun dönüşü var mı? Yok. Önceki akşam Başakşehir ile oynanan kupa maçını gözünüzün önüne getirin. Çok net iki penaltı verilmiyor.  

‘RESMEN YAKIYOR’

VAR hakemleri ise tam bir fiyasko. Olmayan pozisyona penaltı veriyorlar, yüzde yüzlük penaltıları pas geçiyorlar. Yıldırım Demirören federasyonu bu muhteşem Video Yardımcı Hakem sistemini Türkiye’ye getirdi ama kullanamıyoruz. Hakem kocaman ekranda penaltı, kırmızı kart pozisyonunu herkesten daha iyi görüyor. İşine geldiğinde doğru karar veriyor, işine gelmediğinde de karşı takımı resmen yakıyor.

‘NEDEN KURALLAR UYGULANMIYOR’

Takımların iyi veya kötü oynaması hakemleri ilgilendirmez. Kötü oynayan bir takımın rakibi bir kişi eksik kalır, penaltı kazanır ve maçtan üç puanı alır ya da rakibini eler. Neden kurallar uygulanmıyor? Ben MHK Başkanı’ndan bu soruya bir cevap bekliyordum. En azından hatalar var ama biz bunları düzelteceğiz gibisinden. Herkes Galatasaray’ı şampiyon ilan ediyor ya… Her hafta bu kadar önemli hatalar yapılırken bunun imkanı yok!

‘BELGELERİ AÇIKLAYAMIYORSAN DA SUS!’

Diğer bir konu; taraftar, Başkan Dursun Özbek ve Erden Timur’a baskı yapıyor. Onlar da Lale Orta’yı istifaya çağırıyor. Değişen ne oluyor? Ne MHK Başkanı istifa ediyor ne de hakemler hatalardan vazgeçiyor. Taraftarın da bunu anlaması lazım. Erden Timur “elimde belgeler var” diyor. O zaman açıkla arkadaş. Ligler bittikten sonra açıklasan ne olur? Açıklayamıyorsan da sus! Bu toplara girdikçe Galatasaray daha çok zarar görüyor. 

‘ŞAMPİYONLUK BU ŞARTLARDA KOLAY DEĞİL’

İşin doğrusu sen hangi yıldız futbolcuyu transfer edersen et, hiçbir şey değişmiyor? Bundan sonra da değişmeyecek? Galatasaray takımına bakın, yıldız dediğimiz bütün futbolcular böyle hataları yaşadıkça motivasyonları dip yapıyor. Bu da bir gerçek. Onun için ben herkes gibi düşünmüyorum. Şampiyonluk bu şartlarda kolay değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir