Telegram’dan kripto para severlere müjde!

Telegram, dünyanın en büyük mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. Özellikle WhatsApp politikalarındaki değişiklerden sonra popülaritesi giderek artan uygulamanın milyonlarca aktif kullanıcısı bulunuyor.

Kripto paralar, hayatımızın içine girmeye devam ediyor. Pandemiden önce daha az kişi tarafından satın alınan dijital varlıklar, artık herkes tarafından tercih ediliyor ve aktif olarak işlemlerde kullanılıyor. İşlemlerin sayısındaki artış da birçok büyük uygulamayı bu alana sevk ediyor. Sosyal medyada yapılan açıklamalara göre Telegram, kullanıcılar arasında kripto paraların transferine izin verecek.

Kripto para savaşları: Logarithmic Finance (LOG), Ethereum (ETH), ve Solana (SOL)

Telegram, kullanıcılarının aralarında TON Coin göndermesine izin verecek!

TON Blockhain Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcılarının kendi aralarında TON Coin göndermesine izin verecek. Bu gönderim sırasında diğer platformlarda olduğu transfer ücretleri alınmayacak ve uzun kripto cüzdanlarının adresleri girilmeyecek.

You can now send #Toncoin directly within Telegram chats!

It’s a new way to send Toncoin without transaction fees to any Telegram user. With this service, you’ll no longer need to enter long wallet addresses and wait for confirmations.

Watch the video and test the new feature! pic.twitter.com/EtXSMFtJj6

— TON (@ton_blockchain) April 26, 2022

Yapılan paylaşımda kullanıcılar arasında nasıl transfer yapılacağına dair bir videoya yer verildi. TON tarafından yapılan paylaşıma göre kullanıcıların ilk olarak kripto cüzdanlarını uygulamaya eklemesi gerekiyor. Bu cüzdan eklemesi sayesinde kullanıcılar kripto para göndermenin yanı sıra kredi kartı ile kripto para alabilecek ve takas yapabilecek.

Cüzdan hazır olduktan sonra Telegram uygulamasında sohbet sırasındayken ek menüden cüzdanı açıp göndermek istediğiniz TON Coin miktarını giriyorsunuz. Onayladıktan sonra kripto paralarınız hiçbir transfer ücreti alınmadan karşı tarafa gönderiliyor. Bu sayede kullanıcılar hem transfer ücreti ödemiyor hem de uzun kripto adresleri girerek karışıklık yaşamıyor.

Telegram TON coin

TON (Telegram Open Network) şirketin kendi kripto parası olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Her ne kadar 2020 yılında proje kapatılsa da bazı geliştiriciler tarafından projeye sahip çıkıldı ve Gram’ın ismi TON olarak değiştirildi. Şimdi de proje eskisi gibi yürütülmeye devam ediyor.

İlerleyen zamanlarda farklı kripto paraların uygulamaya eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Telegram, ilerleyen günlerde diğer kripto paraları da uygulamasına entegre eder mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.