Usta İsim: Kripto Paralar Krizde! Bunlara Dikkat Edin

Kripto paralar için gergin ve acımasız zamanlar geçti ve kripto para yatırımcılarının duygularını kontrol altında tutmaları için zor bir zaman oldu. Sektörün piyasa değerindeki çöküşe, neredeyse bir gecede patlayan bir stablecoin olan TerraUSD (UST) öncülük etti. Ancak Bitcoin ve Ethereum da son boğa piyasasının en yüksek seviyelerinden büyük fiyat düşüşleri gördü. Bu sırada ünlü bir isim olan Deepak Chopra, piyasaya dair beklentilerini aktardı.

Deepak Chopra, kripto paralar için beklentilerini paylaştı

Son zamanlarda NFT alanına girmesiyle bilinen kültürel bir simge olan Deepak Chopra, yatırımcıların kripto piyasasının son zamanlardaki çöküşünü görmezden gelemeyeceklerini, ancak bunun ötesini görebilmeleri gerektiğini söylüyor. Chopra, “Kripto dünyası krizde, trilyonlarca dolar kaybetti. Ayı piyasasındayız,” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Şu anda kripto da dahil olmak üzere bu finansal piyasalarda uzun vadeli düşünmenin zamanı geldi. Bence oluşum, orada yaratıcı bir şekilde duran, birbirlerinin güçlü yönlerini tamamlayan ve birbirlerine yardım edebilecekleri bir tür ruhsal ve duygusal ekosisteme sahip olan ve şu anda kripto topluluğunda olan, maksimum çeşitlilikte insan olduğunda ortaya çıkıyor.

Kripto varlık sınıfı için döngüsel olarak gerçekleşen çok yıllı bir ayı piyasası olan son düşüşün bir sonraki “kripto kışını” işaret edip etmediği belli değil, ancak kripto borsalarında işlem hacimlerinin düşmesi bu yönde ilerleyebileceğimizin bir işareti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere son kripto kışı, kripto para birimlerinin değeri düştüğü ve işten çıkarmaların yaygın olduğu 2018’den 2020 sonbaharına kadar sürdü.

Herkes her şeyi kopyalamamalı

19.000’den fazla kripto para birimi ve kripto para birimlerinin üzerine inşa edildiği temel teknoloji olan düzinelerce Blockchain platformu var. Hepsi hayatta kalamayacak ve bazı kripto endüstrisi liderleri, birçok oyuncuyu yok eden bir “yaratıcı yıkım” dönemi bekliyor. Blockchain tabanlı teknolojilerde büyük bir yatırımcı haline gelen Mark Cuban, son zamanlarda kripto çöküşünü “dotcom balonu” sırasında “internetin yaşadığı durgunluk” ile karşılaştırdı. Piyasada çok fazla taklitçi olduğunu tweetleyen Cuban, “Zaten olan şeyleri kopyalayan zincirler başarısız olacak. Her zincirde NFT’lere veya DeFi’a ihtiyacımız yok,” ifadelerini kullandı.

Bu yılın başlarında Chopra’nın vakfı, insanların zihinsel ve duygusal sağlığa kavuşmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir NFT token koleksiyonu başlatmak için kripto kitle fonlaması platformu EarthFund ile ortaklık kurdu. Mart ayında yapılan açıklamaya göre, token sahipleri “bir hazineyi kitle fonlaması yapmalarına ve bir topluluk olarak hangi zihinsel refah projelerinin bir fark yaratmak için ihtiyaç duydukları fonu alacağına karar vermelerine” izin veren ödüller kazanabilirler.

Chopra, NFT girişimine katılmuştı

Chopra Vakfı, Hollywood aktrisi Emilia Clarke’ın Kasım 2021’de başlatılan ve beyin felci ve yaralanma yaralanmalarından iyileşenlere daha iyi tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou NFT girişimine de katıldı. Chopra, bu konu hakkında, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Zihinsel olarak zorlanmış hisseden insanlarla konuşmak için yapay zeka kullanıyoruz ve danışmanlığa ihtiyaçları varsa, tüm dünyada refahı demokratikleştirebilmemiz için EarthFund ile bir tokenımız var. Gelecek, bu. İnsanların birbirlerini desteklemek ve birbirlerini desteklemek için bulundukları küresel ilgi, sevgi, takdir ve kabul toplulukları yaratmak istiyoruz.

NFT’ler, Blockchain teknolojisini kullanarak sanal bir öğenin sahipliğini izlemek için oluşturulan bir tür dijital varlıktır.  Chopra,  “Umarım insanlar NFT’lerin melodramına kapılmazlar çünkü piyasalar her zaman kararsız insan zihnini yansıtır. Bir gün yükseldi, bir gün düştü, bir parça haber ve bir boğa piyasasındayız, ertesi gün kötü haberler var ve bir ayı piyasasındayız,” ifadelerini kullandı. “Nihayetinde tarih göstermiştir ki, ekonomik kalkınma bizler yaratıcı insanlar olduğumuz için gerçekleşecek, ancak orada durmalı ve birbirimizi desteklemeliyiz. Şu anda rekabet değil, işbirliği zamanı,” diye ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.