Yarısı bitmeyen yol iki sefer açıldı: 7 kilometrede bir merasim

ANKARA – CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ’da ‘ölüm yolu’ olarak bilinen 2017’de inşaatına başlanmasına karşın bitirilemeyen Hayrabolu-Tekirdağ yolunu Meclis gündemine taşıdı. Yüceer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle önerge verdi.

CHP’li Yüceer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, “Hayrabolu-Tekirdağ Devlet Yolu; 45,7 km uzunluğunda olup 20 km’lik kesiti bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanıp trafiğe açılmıştır. Ortaca-Karabezirgan ortasındaki yol imal çalışmaları ise devam etmektedir” dedi.

MECLİS LİDERİ VE BAKAN İKİ DEFA BİTMEYEN YOLUN AÇILIŞINI YAPTI

Bakan Karaismailoğlu’nun karşılığını pahalandıran CHP’li Yüceer, yolun ihalesine 2012 yılında çıkıldığını, inşaata ise 2017 yılında başlandığını hatırlattı. 2019’da bitirilmesi planlanan yolun şimdi 20 kilometrelik kısmının tamamlanabildiğini, yolun 7 kilometrelik kısmının TBMM Lideri Mustafa Şentop, başka kısmının ise Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açıldığını hatırlatan CHP’li Yüceer, “Ödenek eksikliği nedeniyle yol imali, Ortaca Mevkii’nde durdu. Bu yol, vatandaşlarımızın her gün kullandığı bir yol. Sık ve keskin dönüşlerin olduğu bir yol. Münasebetiyle yol üzerinde çok sayıda yaralanma ve can kaybıyla sonuçlanan kazalar yaşandı” dedi.

‘MAAŞALLAH 7 KİLOMETREDE BİR MERASİM DÜZENLENİYOR’

Söz konusu yolun trafik kazaları nedeniyle “Ölüm yolu” olarak bilindiğini, AK Parti iktidarının 46 kilometrelik yolu beş yıldır bitiremediğini tabir eden CHP’li Yüceer kelamlarını şu sözlerle sürdürdü:

“Bakanlık bu süratle giderse güzel ihtimalle 46 kilometrelik yolu toplam 11 buçuk yılda yani 2028 yılında tamamlamış olacak. Bu yol niçin bitmiyor? Neden ilerlemiyor? Neden kaplumbağa suratında ilerliyor? Yolun ne vakit biteceğine ait sorularımız ise cevapsız bırakılıyor. Devletin topu topu yapacağı 46 kilometrelik yolun yalnızca 20 kilometresi bitmiş durumda. Üstüne üstlük beş yılda yapılan 20 kilometrelik yolun çokça açılışı yapıldı. Maşallah, 7 kilometrede bir merasim düzenleniyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.